Ozon tedavisi

Diyabet (Şeker Hastalığı) yaraları, enfekte olmuş ve iyileşmeyen yaralar yatakta uzun süre yatmaya bağlı ortaya çıkan bazı yaraları (dekübitüs ülseri) ,dolaşım bozukluğuna bağlı bacaklarda ortaya çıkan ciddi yaraların tedavisi, ozon tedavi yara bölgesine kan akımını sağlayan kılcal damarları genişleterek yara bölgesine gelen kan ve oksijeni arttırmış olur.

 Aynı zamanda yara oluşmasına sebep olan bakterileri öldürerek tedavi sağlanır.Ayrıca çeşitli sebeplere bağlı cilt alerjileri, egzamalar ozon tedavisine adaydırlar. Ayrıca ameliyat sonrası zor iyileşen yaralar ve yara izlerinde ozon önerilmektedir.

Nobel ödülü sahibi bilim adamı Dr.Otto Warburg,Kendisine Nobel ödülü kazandıran çalışmasında kanserin temel nedeni olarak oksijensiz yaşamı gösteriyordu. Dr. Warburg'a göre vücutdaki onkojen'ler stres, kirlilik, radyasyon yanında oksijensizlik gibi faktörlerle uyarılmak kanseri başlatabiliyor.

Ozon terapi esnasında malzeme kalitesi ve hijyen çok önemlidir. Bu sebepten dolayı kan alma işleminin cam şişeye yapılması büyük önem taşımaktadır. 

Bel fıtığı ve ozon tedavisi

Sporcular için ozon tedavisi

 

03.09.2015
12762 Kez Okundu
0 Yorum Yazıldı

Yorum Yaz

Ad / Soyad :

E-Posta :
Yorumunuz :

Yorumlar

Kayıtlı yorum bulunamadı..

Ozon Tedavi

21.09.2017    aktif 17    bugün : 73    toplam : 458675