preloader
Edit

Hakkımızda

Aktif oksijen (Ozon O3) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.

İletişim Bilgileri

Minör Terapi

  • Home
  • -
  • Blog
  • -
  • Minör Terapi
Minör Terapi

Minör ozon tedavisi son dönemlerde oldukça yaygındır. Ozon tedavisi, basit anlamda kişide mevcut bir rahatsızlığı veya yaraları daha iyi hale getirmek için ozon gazının kullanılması anlamına gelir. Ozon gazı, renksiz bir gazdır ve üç adet oksijen atomunun bir araya gelmesiyle oluşur. Bugün, çok sayıda hastalık için ozon tedavisi tercih edilmektedir.

Minör Terapi Nedir?

Minör terapi, kronik hastalıklardan mustarip olanlar ile otoimmün hastalıklar ile boğuşan hastalar tarafından iyileşmek için tercih edilen yaygın bir yöntemdir. Terapinin esas amacı vücudun kendi antikorunu üretmesini teşvik etmektir, dolayısıyla kendini iyileştirme yöntemi olarak da bilinir. Özellikle uzun süredir aynı hastalık ile boğuşanların birincil savunma mekanizmaları zayıflayarak zamanla çok daha az tepki gösterir. Bu nedenle minör terapi yöntemi ile ikincil savunma mekanizmasının tetiklenmesi amaçlanır. Üretilen antikorlar, hastanın şikayetlerini azaltmada önemli bir rol oynar.

Minör terapi; kalp rahatsızlığı, hipertansiyon, omurga iltihabı, hepatit, migren, kronik yorgunluk sendromu, inme hastalığı, alerji, sinüzit, tümör, multipl skeroz, damar sorunları, kulak enfeksiyonları, dejeneratif eklem hastalığı, Alzheimer, Parkinson hastalığı,  ve kronik enfeksiyonu olan hastalara uygulanmaktadır.

Minör Terapi Nasıl Yapılır?

Terapi minör ozon tedavisi uygulanacak hastadan az bir miktarda kan alınması ile başlar. Daha sonra kanın, yapısal elemanlarına zarar gelmeyecek şekilde uygun ölçülerde ozon kana eklenir. Ozon eklenen kan, hastalıklı bölgeye yeniden enjekte edilir. Bu bölgenin zaman içerisinde iyileştiği ve hastaların olumlu sonuçlar aldığı sıklıkla gözlemlenmiştir. Yine akciğer rahatsızlıklarından cilt hastalıklarına, sindirim sistemi şikayetlerinden alerjik hastalıklara kadar olumlu etkiler gösterir.

Minör Terapi Faydaları

Minör terapinin bu denli yaygın olması, sağladığı sayısız avantajdan kaynaklanır. Minör terapi faydaları arasında en önemli unsur, tedavi edilebilir rahatsızlıklarda iyileşme gözlemlenmesidir. Alerjik reaksiyonlardan mustarip olanlar, kanser hastaları ya da diyabet kontrolüne ihtiyaç duyanlar yaşam kalitelerinde büyük oranda artış elde eder.

Minör terapi uygulanan kişilerde yağ yakımı hızlanır ve vücudun mutluluk hormonu olarak da bilinen serotonin üretmesi sağlanır. Bu sayede hasta, depresif ruh halinden çıkarak kendisini daha iyi ve enerjik hissetme fırsatından yararlanır. Basit anlamda minör terapi, detoks etkisi yaratır.