preloader
Edit

Hakkımızda

Aktif oksijen (Ozon O3) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortaya çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.

İletişim Bilgileri

Ozon Sauna Uygulaması

  • Home
  • -
  • Blog
  • -
  • Ozon Sauna Uygulaması
Ozon Sauna Uygulaması

Ozon Sauna Uygulaması Nedir ? Faydaları Nelerdir?

Ozon sauna uygulaması bağışıklık sistemini destekleyici ve güçlendirici etkisi bulunan bir terapi yöntemidir.

Hem faydalı hem keyifli bir ozon uygulamasıdır. Klasik buhar banyosunun ozon buharı kullanılmış halidir. Böylece ozonun ciltte emilimi sağlanır. Detoks etkisi olduğu gibi, zayıflama ve selülit tedavileri için de keyifle kullanılabilir.

Ozon Sauna Nedir?

Ozon sauna tedavisi vücuda olumlu anlamda katkı sağlayan bir terapi yöntemidir. Ozon sauna terapisi çeşitli hastalıkların tedavisinde destekleyici bir güç olarak kullanılmaktadır. Hem ruhsal anlamda hem de fiziksel anlamda insana çeşitli yararları bulunmaktadır.

Ozon sauna terapi yöntemi kabin içerisinde deriyi kullanarak vücuda oksijen gönderilme yöntemidir. Yani hem güzel bir sauna keyfi çıkarırken hem de terapi görebilme şansını elde ediyorsunuz. Derinizde oluşan sıcak buharlar sayesinde gözenekler açılmakta ve bu gözenekler sayesinde vücudunuza oksijen girişi sağlanmaktadır. Hem zihinsel bir rahatlama hem de vücudunuzun daha zinde hissetmesi için inanılmaz derecede faydaları olan bir terapi yöntemidir.

Ozon Sauna Terapi Nasıl Uygulanır?

Genel olarak haftada 3- 4 kez ve 15-30 dakikalık aralıkla uygulanan ozon sauna terapisi, buhar yolu ile insan vücuduna ve zihne terapi sağlamaktır. Sıcak bir kabin içerisinde geçirilen süre boyunca hem vücudunuza hem de zihninize durgunluk katabiliyorsunuz. Kabin içerisinde bulunan sıcaklık sebebiyle vücudunuzun derisinde bazı gözenekler açılmaktadır. Bu açılan deri gözeneklerinden vücuda oksijen geçirme işlemine ozon sauna terapi yöntemi denilmektedir. Ozon sauna terapi nasıl uygulanır sorusu aslında basit ve kolay cevaplanmaktadır. Bu deri gözeneklerinden vücuda sokulan temiz oksijen sayesinde birçok konuda rahatlama ve temizlenme hissini duyumsuyorsunuz. Cildinizi temizleyerek birçok konuda da cildinize yardımcı olur.

Ozon Sauna Terapisi Yararları Nelerdir?

Ozon sauna terapisi yararları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu kısımlar zihinsel ve fiziksel faydalar olarak ayrılabilirler. İlk olarak zihinsel faydalarından bahsetmek gerekirse, sizlerin daha iyi bir zihin yapısına sahip olmanızda büyük etkileri bulunmaktadır. Ozon sauna terapisinin vücudunuza sağlayacağı yararları algılayan zihniniz de bu duruma kayıtsız kalamayarak bir rahatlama sürecine girmektedir. Vücudunuza sağladığı yararlara gelecek olursak saymakla bitmeyecektir.

İlk önce birçok hastalığın tedavi sürecinde oldukça fazla olumlu yanları bulunmaktadır. Ayrıca:

  • Cildinizin daha temiz olmasında ve cilt hastalıklarının çözümünde de oldukça yararlıdır.
  • Dolaşım problemlerinde yararlıdır ve kanser hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır.
  • Görme bozukluğundan diğer tüm olumsuz hastalıkların tedavisinde başvurulan yöntemlerden birisidir.

Sizler de bu mucizevi terapi yöntemini deneyimleyebilir ve size kattığı olumlu etkileri gözlemleyebilirsiniz.